Telefon kontaktowy: +48 509 816 799 Polski (PL) English (United Kingdom) Email: info@morskafala.com.pl  

Inne Atrakcje

A oto inne atrakcje regionu, które na pewno warte są odwiedzenia.

Leonardia - inteligentna rozrywka.

Autorski park zabaw biorący swoją nazwę od Leonadra da Vinci. Park odpoczynku i dobrej zabawy znajduje się w poddarłowskiej wsi Krupy oddalonej od centrum Darłowa o 7 km ( 5 min ). Tu znajduje się około stu gier, wzorowanych na grach średniowiecznych, jedno i wieloosobowych. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką dla najmłodszych i tych nieco starszych graczy. Można się osobiście zpoznać z projektami Wielkiego Leonarda, składając jego machiny w pomniejszonej skali.

Uzdrowisko Dąbki - plażowanie i windserfing.

Oddalone od Darłowa około 7 km ( 10 min ). Wieś turystyczna położona nad brzegiem Bałtyku i Jeziora Bukowo. Dobre miejsce dla spragnionych relaksu, kontaktu z naturą, pragnących zregenerować swoje siły w jednym z wielu tutejszych ośrodków rehabilitacyjnych. Można znaleźć tutaj: urokliwą przystań rybacką na plaży, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz centrum windsurfingu. Niedaleko Dąbek znajduje się Bobolin - wieś turystyczna z piękną, piaszczystą i szeroką plażą. W okolicy zlokalizowane jest Ranczo Mustafa - stadnina koni, jedna z największych w regionie. Można tu pojeździć konno!!! W pobliżu znajdziecie letniskową wieśWicie oddaloną 15 km od Darłowa, którą polecamy rodzinom z małymi dziećmi. Znajduje się tu Mini ZOO, a w nim ponad 50 gatunków zwierząt: ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie itp. Wieś Wicie - skrywa również ciekawostkę geograficzną. To właśnie tutaj znajduje się środek polskiego Wybrzeża Bałtyku.

Dolina Charlotty - Magiczna Dolina.

Dolina Charlotty to ważny punkt na mapie turystycznej Środkowego Pomorza. Oddalona o trzy kwadranse drogi od Darłowa jest bardzo ważnym punktem kulturalno - rekreacyjnym. To tutaj, co roku, organizowany jest Festiwal Legend Rocka z takimi gwiazdami jak Carlos Santana czy Bob Dylan. Dolina Charlotty to kompleks położony na wodzie z pięknymi, leśnymi trasami spacerowymi, stadniną koni, parkiem linowym, ekskluzywnym hotelem z ofertą Spa. Znajdują się tu również: fokarium z zarybionymi stawami, zagrodą dzikich zwierząt leśnych, ZOO Charlottą z Krainą Bajek, wioską mongolską oraz Leśny Amfiteatr Muzyczny. To w nim odbywa się szereg imprez, nie tylko muzycznych.

Śledziowa Zagroda - Niebo w Gębie.

Znajduje się we wsi Starkowo. Powstała poprzez renowację domu z 1902 r. oraz zagrody z 1832r. Wszystko zrealizowane z poszanowaniem architektonicznym. Zagroda leży w obszarze Krainy w Kratę. Proponuje jedzenie według starych receptur (wypiekanie chleba, wędzenia ryby, owocowe przetwory). W miejscu tym można odnaleźć spokój i zwolnic tempo życia codziennego. Tutaj można zjeść Bałtyckiego Śledzia w różnych (zaskakujących i pysznych) odsłonach.

Słowiński Park Narodowy - Światowy Rezerwat Biosfery.

Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Powstał utworzony w 1967 roku. Park został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Charakterystycznymi elementami Parku są: przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok